A második helyen álló MOL Fehérvár FC nyert, a harmadik Mezőkövesd viszont kikapott idegenben

A második helyen álló MOL Fehérvár FC nyert, a harmadik Mezőkövesd viszont kikapott idegenben a labdarúgó OTP Bank Liga 16. fordulójának szombati játéknapján.

A székesfehérváriak Kisvárdán győztek magabiztosan, a mezőkövesdiek – idénybeli első idegenbeli vereségüket elszenvedve – Pakson maradtak alul.
A Puskás Akadémia is kikapott, mégpedig a vendég Zalaegerszegtől úgy, hogy a meccs nagy részében emberhátrányban küzdött, míg a másik újonc, a Kaposvár háromgólos győzelmet aratott hazai pályán a Debrecen ellen.
A játéknapot záró fővárosi rangadó, a Honvéd-Újpest összecsapás gól nélküli döntetlent hozott.

OTP Bank Liga, 16. forduló:
Paksi FC-Mezőkövesd Zsóry FC 1-0 (1-0)
Kisvárda Master Good-MOL Fehérvár FC 0-2 (0-1)
Puskás Akadémia FC-ZTE FC 0-1 (0-0)
Kaposvári Rákóczi FC-Debreceni VSC 4-1 (2-0)
Budapest Honvéd-Újpest FC 0-0
vasárnap játsszák:
Diósgyőri VTK-Ferencvárosi TC 18.00

A tabella:
1.  Ferencváros                                              14 10   3   1    28-14  33 pont
2.  MOL Fehérvár FC                                  16 10   2   4    31-17  32
3.  Mezőkövesd Zsóry FC                        16  8   4   4    20-13  28
4.  Puskás Akadémia FC                         16  7   4   5    26-20  25
5.  Újpest FC                                                 16  7   3   6    23-22  24
6.  Budapest Honvéd                               16  7   3   6    19-20  24
7.  Kisvárda Master Good                     16  6   2   8    18-22  20
8.  Debreceni VSC                                    15  6   1   8    25-30  19
9.  Diósgyőri VTK                                     15  6   1   8    16-23  19
10.  Paksi FC                                                16  5   2   9    20-29  17
11.  ZTE FC                                                   16  4   5   7    23-22  17
12.  Kaposvári Rákóczi FC                   16  3   –  13    15-32   9
Az 1. fordulóból elhalasztott Ferencváros-Debreceni VSC találkozót április 7-én pótolják.

READ  Rövidpályás úszó-vb - Történelmet írt a hongkongi klasszis, Chad Le Clos rekordra hajt