Járványügyi védekezés legfontosabb eleme a védőoltás felvétele és a PTE OS jelenlegi ismeretei szerint a Pécsi Tudományegyetem polgárainak jelentős része rendelkezik a szükséges védettséggel.
Ugyanakkor tekintettel a koronavírus a hazánkban is megjelent delta-variánsának sokszoros fertőzőképességére, a járványügyi adatok mérsékelt emelkedésére, illetve a tanévkezdés tapasztalataira, a PTE Operatív Stábja a biztonságos jelenléti oktatás és biztonságos munkahelyi környezet megteremtésének érdekében a maszkhasználat szabályait 2021. szeptember 13. napjától visszavonásig a következőképpen határozza meg:
– írja az Egyetem a honlapján, majd így folytatja:
Az Egyetem területén kötelező a szájat és az orrot folyamatosan eltakaró orvosi maszk használata az alábbi esetekben:
- a Klinikai Központ területén a vonatkozó jogszabályi és belső utasítások szerinti módon,
- a zárt térben tartott, jelenléti foglalkozások (pl. előadás, szeminárium, gyakorlati óra) során, kivéve az előadást tartó személyt,
- a személyes jelenléttel megvalósuló ügyintézés során,
- a személyes jelenlét mellett, zárt térben tartott értekezletek, testületi ülések során, amennyiben nem biztosítható a biztonságos távolságtartás és/vagy a helyiség megfelelő szellőztetése.
Nem kötelező, ugyanakkor erősen ajánlott a szájat és az orrot folyamatosan eltakaró orvosi maszk használata a közösségi terekben, a közlekedő folyosókon, a kollégiumban, az irodákban, illetve a zárt térben tartott rendezvényeken.
Orvosi maszkot, munkavédelmi maszkot, illetve textil vagy más anyagból készült maszkot bárki jogosult használni, és a maszkhasználat senki számára sem tiltható meg.
Jelen határozat nem vonatkozik az Egyetem fenntartásában álló köznevelési intézményekre, ahol az EMMI ágazati iránymutatásainak megfelelően rendezett a kérdés.
Mint ismeretes a kormány június végén eltörölte a kötelező maszkhasználatot, de az Egyetem felhívja a figyelmet, hogy meglátásuk és a tényeket tudva a maszkhasználat újra kötelezővé tétele fontos lenne, hiszen szerepet játszik a védelemben.
Vélemény?
[Fancy_Facebook_Comments]
- A Covid-19 Indiában jobban sújtotta a nőket, mint a férfiakat, ellentétben a világ legtöbb részével
- Klinikai vizsgálat igazolta a fluvoxamin terápia eredményességét a COVID-19 gyógyításában
- Koronavírus – Az EU a járvány őszi és téli hullámaira való felkészülés fokozást sürgeti
- Koronavírus – A fertőzöttek száma 289,2 millió, a halálos áldozatoké 5,44 millió a világon
- Karikó Katalin kutatóbiológusnak ítélték oda a 2021. évi Bolyai-díjat